Vene vanausulised Eestis

Vene vanausulised EestisAlgselt venelaste Eesti – Vene vana õigeusu siin elanud alates XII-XIII sajandil. Esimene vanausuliste Venemaal ilmunud Lõuna-Eestis (Liivimaa) lõpus XVII sajandil. Alguses XVIII sajandi klooster asutati Ryapinsky fedoseevtsy. Asutaja Fedoseevskaya nõusolekuta Theodosius Vasiliev kloostri elanud, kuid ta oli maetud kalmistule vanausuliste Ryapinskoy mõisas. Klooster õitses kuni aastani 1718 abt Konstantin Fjodorov jooksnud novoobryadtsev ja varsti kloostri vale denonsseerimise põhjustas väejuhatus. Mitmed vanausuliste arreteeriti ja 1722 ryapinskie kloostreid hävitati täielikult. Mõned ellujäänud vanausulised elama külas Black (Mustjõe) mitte kaugel Narvas. Enamik elama raskustele vaatamata ja Dorpat (Tartu).

Kui XVIII sajandil hakkas ehitamist puidust vanausuliste palvela. On teada, et avamine kabeli Kükita 1740. Autor alguses XIX sajandil oli jumalateenistuse maja linnades Reval ja Dorpat, külades: Kazapeli (Kasepää), Red Mountain (Kallaste) küla Black (Mustvee), Crow (Varnja), vaod (Piirisaare) ja Kolka (Kolkja). Lõuna-Eestis (Liivimaa) vanausuliste elasid kompaktselt arv umbes 3000 inimest 19 küla mööda Peipsi Tartu maakonnas mõisad: Flemingsgof (Laius-Tähkvere), Votikfer (Võtikvere), Cocora (Kokora), Alatskivi (Alatskivi), Kavastu ( Kavastu), Custer (Kastre) ja Aya (Ahja). In Dorpat sel perioodil oli umbes 150 konservatiivid.

Põhja-Eestis (st provintsis Eesti – GP), et keset XIX sajandi sekti vanausuliste elanikkonnast oli koondunud kahte peamist keskust: Loode– Revel ja Kirde– põhjarannikul Peipsi (Olešnice, est Alajõe), samuti külade lähedal Narva -. Chornaja (Mustjõe) ja kõrva (Uhha). Alates 1827-1857 elanikest vanausulised Eestis vähenenud 208-27 inimest. Tallinn (Revel) kogukond on vähenenud peaaegu 6 korda võrreldes aasta 1811, kuid siiski enne algust 1870. Tallinn oli kalmistu palved ja seegi. 1880-ndatel. Vanausulised ilmusid läheduses Narva Kreenholmi mis on seotud arengu kergetööstus valdkonnas. On Yoalskoy tehases üheksateistkümnenda sajandi lõpus, kui palju tööd-vanausuliste jõudis 91. kaduva Eesti sekti vanausuliste kuni sajandi lõpuni rahvastiku järk-järgult mõjuma vanausulised, kes tulid mujalt.

Ajal valitsemisaeg Nikolai I Balti provintside laiendas ka repressiivse valitsuse poliitika vastu vanausuliste elanikkonnast, kuid palju vähemal määral kui interjööri Vene provintsides. Alates 1820. viidi läbi range ilm rahvaloenduse vanausulised on keelatud ehitada uus kabelid, suletud vana. Tallinnas on jätkuvalt palvemaja kalmistul, kuid see oli rangelt keelatud omistaks sellele uusi liikmeid. In Prichudye peaaegu kõik külaelanikud kummardama majad olid suletud, välja arvatud kabeli Kazepyae. Osa vanausuliste treenerid segatud Crossed õigeusu agitatsioon kasuks vanausulised, või kriitika ortodoksia on leitud õigeusu kloostrit või saata Wesenberg (Rakvere, Eesti). Võttes ei sisendama usku Prichudye vanausuliste Nikoni valitsuse algusest 1840. aastal püüdis kehtestada edinoverie. Aastal 1848, ühisusu kabel avati küla Black (Mustvee) suletud kabeli hoone valgustatud kiriku juures 1849. aastal. See ka konfiskeeritud vara viidi vanausuliste jumalateenistuse maja Kükita ja Mustvee. Pärast surma Nikolai I positsiooni konservatiivide on mõnevõrra paranenud, kuid nad teenivad majad olid pooleldi juriidilist staatust. Aastal 1860, vanausulised, ära vabamalt valitsuse poliitika, ise hakati ehitama uut jumalateenistuse maja, kuid ainult 1883 asutused ametlikult lubatud ehitada ja remontida neid, kuid teatud piirangutega. Selle aja jooksul uuendatud jumalateenistuse maja Tartu, Kallaste, Kazepyae, Rayushah ja Kükita. Vanausulised mentorid või spetsiaalselt valitud isikute ühenduse pidi läbi Juhtme sündidest, mis olid eelnevalt juhivad valla või politseid. Nad on kinnitatud spetsiaalsed tihendid nimed vanausuliste ühiskondades.

Areng kapitalistlike on jätnud oma jälje elu Eesti vanausulised. Paljud neist töötasid tööstusettevõtete linnades. Aasta lõpuks XIX sajandi väikeses kogukonnas Tallinna täiendatakse peamiselt sisserändajate konservatiivid. Vastavalt Ülevenemaalise rahvaloenduse 1897 nad kuulutasid end vanausuliste 46. Kiiremini sel perioodil kasvas Tartu vanausuliste elanikkonnast – 438 inimest, mis on tingitud sissevoolu konservatiivid linna rannakülades Prichudye.