Turaka reeglid osa 2

Jätkame nüüd oma varasemalt pooleli jäänud turaka mängimise õpetusega.

Kaitsja proovib talle käidud kaardile või kaartidele vastu hakata, asetades nende peale tugevama väärtusega kaardi. Kaitsmiseks kasutatav kaart peab ühtima ründava kaardi mastiga või siis peab kaitsev kaart olema trump. Kaitsja võib otsustada ka kaardid ilma tapmata üles võtta ning seejärel liigub mängukord lihtsalt edasi ja uueks ründajaks saab praegusest kaitsjast vasakul olev mängija.

Kaitsjale võidakse ta käigukorra ajal iga hetk kaarte juurde käia. Juurde saab käia nii palju kaarte kui kaitsjal käes on või kui tal on rohkem kaarte käes, siis kuni kuus kaart. Juurde saab käia ainult laual olevate kaartidega sama väärtusega kaarte. Siinjuures ei ole oluline, kas tegemist on ründava või kaitsva kaardiga. Kui peaks juhtuma, et korraga tahab mitu mängijat kaitsjale kaarte juurde käia, siis on eesõigus ründajal, seejärel kaitsjast vasakul oleval mängijal ning nii päripäeva edasi.
Näide: ründaja käib poti kuue ja kaitsja käib selle peale poti kaheksa. Üks mängijatest käib talle juurde ärtu kaheksa ja risti kaheksa. Kaitsja tapab ka need kaardid vastavalt ärtu kuninga ja risti poisiga. Kui keegi enam juurde käia ei saa või ei taha seda teha, loetaks käik lõppenuks.

Kaitsja võib talle käidud kaardid iga hetk üles võtta, kui ta ei soovi neile vastu hakata või kui ta ei saa seda enam teha. See lõpetab käigu. Kaitsja jääb ilma oma õigusest olla järgmise käigu ajal ründaja ning uueks ründajaks saab praegusest kaitsjast vasakul olev mängija. Kui aga kaitsjal õnnestus talle käidud kaartidele vastu hakata ning keegi teistest mängijatest ei tahtnud või ei saanud enam kaarte juurde käia võidab kaitsja selle käigu. Võidu puhul saab kaitsjast uuel käigul ründaja. Käigu lõpus visatakse kõik tapetud kaardid tagurpidi eraldi hunnikusse. Maha läinud kaarte mängu jooksul enam vaadata ei tohi. Iga käigu lõpus võtavad mängijad endale kaardipakist kaarte juurde niipalju, et korraga oleks käes kuus kaarti. Kui maast enam kaarte juurde võtta ei saa ja mängijal saavad käest kõik kaardid otsa, lahkub ta mängust. Allesjäänud mängijad jätkavad kätte jäänud kaartidega mängimist kuni neil kaardid otsa saavad. Viimane mängija, kellele kaardid kätte jäävad on kaotaja ehk turakas.

Turakaks jäänud mängija segab järgmises mängus kaardid ning esimese käigu teeb kaardid jaganud mängijast vasakule jääv mängija. Juhul kui viimaseks kaotajale käidud kaardiks jääb kuus, siis öeldakse, et turakas sai endale paguni, mis peaks olema pilkava tagamõttega. Juhul kui talle käiakse viimase käigu ajal lausa kaks kuute, siis öeldakse, et turakas sai endale pagunid ja kuued võidakse talle õlgade peale panna.

Mõnikord mängitakse turakat ka raha peale. Siis võidakse otsustada, et kas ainult võitja saab mängu alguses mängu pandud raha endale või jaotatakse raha mitme inimese vahel ära. Kas seda ka kasiinos mängida saab – ei oska öelda. Kuid vast mõnes kasiinos seda aeg-ajalt ka korraldatakse.

Turakat saab mängida ka meeskondadega. Meeskonnas võib olla kaks kuni kolm mängijat. Kaks meeskonda istuvad teine teiselpool lauda. Kõige esimest mängu alustab meeskond, kellel on kõige madalam trump. Järgmistes mängudes alustab aga mängu võitnud meeskond. Tegelikkuses on turakal veel erinevaid versioone, kuid neist kõigist ei jõua enam rääkima hakata ning kõik huvilised leiavad teiste versioonide õpetused kerge vaevaga ka ise internetist üles.

Turakas